28 kwietnia 2020

E-learning na czas epidemii – jak go przeprowadzić skutecznie?

W związku z epidemią koronawirusa zawieszono przeprowadzanie tradycyjnych szkoleń bhp. Kursanci nie spotykają się zatem w grupie, w salach i nie mają bezpośredniego kontaktu ze szkoleniowcami. Czy to oznacza, że szkolenia bhp nie odbywają się w żadnej formie? Nie, rozwiązaniem problemu pracodawców są bowiem kursy w formie e-learningu. Jak przeprowadzić je skutecznie?

Szkolenia bhp a e-learning

Nasi specjaliści od lat proponują klientom nie tylko szkolenia bhp, przeprowadzane w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Korzystamy z dobrodziejstw nowoczesności i stawiamy również na e-learning. W naszej ocenie jest to bardzo efektywny i niezwykle wygodny sposób edukowania pracowników. Nawet w sytuacji panującej epidemii można przeprowadzić kompleksowe i interesujące szkolenia bhp. Nasi kursanci otrzymują pakiet niezbędnej wiedzy wraz z różnorodnymi materiałami do samodzielnej nauki. Dzięki szkoleniom bhp pracodawcy mają możliwość realizacji ustawowych obowiązków, nawet w czasach kryzysu.

Dlaczego polecamy e-learning?

Szkolenia bhp w formie e-learningu polecamy nie tylko na czas epidemii. Ta forma kursu posiada bowiem wiele zalet. Przede wszystkim pracownicy, odbywający szkolenia bhp, zyskują łatwy i wygodny dostęp do wiedzy, w każdym możliwym momencie. Taki kurs w żaden sposób nie destabilizuje pracy przedsiębiorstwa oraz możliwy jest do przeprowadzenia w okresie trwającej epidemii, izolacji i kwarantanny. Wszystko można bowiem wykonać zdalnie, o każdej porze dnia i nocy. Przy okazji e-learning powoduje ogromne oszczędności. Nie ma potrzeby wynajmowania sali dla pracowników i pracodawców. No a do służbowego lub prywatnego komputera w czasie pracy zdalnej, dostęp ma raczej każdy. E-learning oferuje również bardzo przystępną formę przekazywania wiedzy.

E-learning – jak to robimy?

Nasze szkolenia bhp przeprowadzane są w formie wygodnej prezentacji multimedialnej, zawierającej nie tylko dużą dawkę wiedzy, ale również filmiki oraz quizy sprawdzające. Dzięki temu wszelkie informacje przekazywane są naszym kursantom w bardzo przystępny sposób. Oczywiście szkolenia bhp w formie e-learningu przygotowują nasi najlepsi specjaliści. Każdy kurs zawiera wstęp lektora, instrukcję oraz wprowadzenie merytoryczne. Każdy z kolejnych rozdziałów szkolenia bhp kończy się też zestawem pytań kontrolnych. Cała prezentacja ma przygotować kursantów do, czekającego ich, egzaminu końcowego, który rzecz jasna również przybiera formę elektroniczną. Po sumiennym odbyciu kursu, nikt nie musi się jednak martwić. Na pewno zda egzamin z bardzo dobrym wynikiem.

Nieustanna pomoc naszych konsultantów

Należy również podkreślić, że szkolenia bhp w formie e-learningu nie bazują wyłącznie na prezentacji multimedialnej. W czasie kursu uczestnicy są objęci kompleksową pomocą naszych szkoleniowców. W każdym momencie mogą więc o coś zapytać i rozwiać wszelkie wątpliwości. E-learning to nie tylko rozwiązanie na czas szalejącej epidemii. W naszej ocenie jest to przyszłość edukacji. Takie szkolenia bhp dają bowiem znacznie więcej możliwości, a także są zwyczajnie tańsze i łatwiejsze do przeprowadzenia.

Klienci
Zobacz nasze referencje

Z naszych usług skorzystali dotychczas:

Nasze oddziały

TBF s.c.

Centrala

ul. Księcia Ziemowita 53

03-885 Warszawa

tel. kom. +48 504 422 096

e-mail: biuro@tbf.com.pl

 

tel/fax: (+48) 22 679 66 22

tel/fax: (+48) 22 678 34 13