30 maja 2020

Koronawirus – czy szkolenia bhp przeniosą się na stałe do sieci?

Niemożność przeprowadzenia szkolenia bhp w tradycyjny sposób powoduje, że coraz więcej firm sięga po formę e-learningu. To rozwiązanie stało się bardzo atrakcyjne dla przedsiębiorców. Możliwe, że w przyszłości internetowe szkolenia bhp całkowicie zastąpią stacjonarne kursy. Czy firmy szkoleniowe będą musiały zmienić profil działalności?

Czym jest e-learning?

Twoja Bezpieczna Firma od lat prowadzi szkolenia bhp nie tylko stacjonarnie, ale również w formie e-learningu. Uważamy, że jest to najwygodniejsza i najbardziej skuteczna możliwość wyedukowania dużej liczby pracowników w krótkim czasie. E-learning działa w oparciu o bardzo prosty schemat. Nasi specjaliści przygotowują unikalną, wysokiej jakości prezentację multimedialną. Ona zawiera wszystkie, niezbędne elementy tradycyjnego szkolenia bhp. Posiada wygodną i bardzo przystępną formę. „Suche” treści uzupełniane są atrakcyjnymi grafami, wykresami oraz filmikami. Kursanci mogą też (i wręcz muszą) na bieżąco sprawdzać swoją wiedzę, wypełniając interaktywne quizy.

Jak to robimy w TBF?

Wszystkie nasze szkolenia bhp w formie e-learningu wykorzystują ten sam schemat. Każdy kurs zawiera rozbudowany wstęp lektora, szczegółową instrukcję oraz wprowadzenie merytoryczne. Poszczególne rozdziały (etapy) szkolenia bhp kończą się natomiast zestawem pytań kontrolnych. Dzięki temu wiemy, że kursanci rzeczywiście przeszli szkolenie i posiadają wiedzę, wymaganą do wykonywania pracy na danym stanowisku i w danym zakładzie pracy. Mają świadomość istniejących zagrożeń i konsekwencji nieprawidłowego zachowania się w kryzysowej sytuacji. Szkolenie bhp kończy się też specjalnym egzaminem końcowym. Po jego pozytywnym przejściu kursanci otrzymują stosowny certyfikat.

E-learning mało skuteczny?

Sceptycy, którzy źle oceniają szkolenia bhp w formie e-learningu, zarzucają, że ten model szkolenia jest mało skuteczny. Kursanci bowiem nie mają stałego kontaktu z osobą, prowadzącą szkolenie. Nie mogą zatem zadawać pytań i wyjaśniać wszelkich, pojawiających się w toku kursu wątpliwości. Być może niektóre firmy konstruują swoje szkolenia bhp online w ten sposób i pozostawiają kursantów z nierozwiązanymi problemami. Tego nie robimy jednak w TBF. Oferujemy stałą, kompleksową pomoc naszych specjalistów. W każdym momencie szkolenia bhp uczestnicy mogą skorzystać z pomocy naszych szkoleniowców.

Czy tradycyjne szkolenia bhp już się nie odbędą?

Nie wiemy na razie jak będzie wyglądał świat po epidemii koronawirusa. Wierzymy jednak, że przedsiębiorcy docenią szkolenia bhp, przeprowadzane w formie e-learningu. W naszej ocenie jest to nie tylko przyszłość szkoleń bhp, ale również całej edukacji. Skoro mamy bieżący dostęp do nowinek technicznych, a nowoczesne technologie wkraczają do niemal każdej przestrzeni naszego życia, uzasadnione jest korzystanie z tych dobrodziejstw dla własnej wygody i komfortu. E-learning pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Powoduje, że przeprowadzanie szkoleń bhp nie destabilizuje pracy przedsiębiorstwa. Czy trzeba mówić więcej?

Klienci
Zobacz nasze referencje

Z naszych usług skorzystali dotychczas:

Nasze oddziały

TBF s.c.

Centrala

ul. Księcia Ziemowita 53

03-885 Warszawa

tel. kom. +48 504 422 096

e-mail: biuro@tbf.com.pl

 

tel/fax: (+48) 22 679 66 22

tel/fax: (+48) 22 678 34 13