11 wrzesień 2018

Jak przygotować skuteczne szkolenie bhp?

Szkolenia bhp wcale nie muszą być jedynie przykrym obowiązkiem, który trzeba raz na jakiś czas spełnić. Te kilka godzin zajęć można spędzić w atrakcyjny sposób, zdobywając jednocześnie przydatną w życiu wiedzę. W jaki sposób prowadzić szkolenia bhp, aby kursanci nie uznali ich za stratę czasu? Jakie narzędzia warto wykorzystać, tworząc skuteczne szkolenie bhp?

Skorzystaj z prezentacji multimedialnej

Pierwszym i podstawowym elementem urozmaicającym szkolenie, a jednocześnie przyciągającym uwagę kursantów i systematyzującym przekazywaną wiedzę, jest prezentacja multimedialna. Nie może ona jednak stanowić głównego filaru wystąpienia. Jeżeli wrzucimy tam mnóstwo tekstu na bladym, jednolitym tle, a nasza rola będzie polegała na odczytaniu slajdów, nasi kursanci prawdopodobnie zasną w połowie szkolenia bhp. Jeżeli jednak prezentacja będzie zawierała zdjęcia, grafiki, wykresy, animacje, skrótowe, tekstowe sformułowanie najważniejszych przekazywanych informacji, a przede wszystkim, będzie stanowiła jedynie pomoc, uzupełnienie naszego wykładu, a nie jej główny wątek, to mamy szansę na sukces.

Aktywizuj uczestników kursu

Poza tym szkolenia bhp i przekazywana na nich wiedza idealnie pasuje do formy warsztatowej. Tutaj mamy natomiast szerokie pole do popisu. Pokaz pierwszej pomocy, burza mózgów, gra integracyjna, debata, odgrywanie scenek – to tylko niektóre pomysły, które mogą stać się elementem atrakcyjnego szkolenia bhp. Kiedy pytaliśmy uczestników naszych szkoleń, które fragmenty kursu najbardziej im odpowiadały i które zostały najbardziej zapamiętane, wskazywali te, w których odbywał się jakiś rodzaj interakcji prowadzącego z uczestnikami. Przyznali również, że ten sposób przekazywania wiedzy najbardziej do nich trafia i nawet jeżeli od szkolenia bhp minęło sporo czasu, nadal wiedzą jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak zachować się w trakcie pożaru.

Przygotuj materiały pomocnicze

Niezwykle przydatnym narzędziem prowadzenia skutecznego szkolenia bhp są materiały pomocnicze. Warto zadbać o to, aby każdy z uczestników miał swój egzemplarz przygotowanych materiałów – skryptu, notatek, wyciągów z aktów prawnych. Dobrze, aby plik ten był opatrzony stosownym spisem, poruszanych na szkoleniu zagadnień. Dzięki tej formie pomocy dydaktycznej, uczestnicy kursu nie muszą niczego notować, wystarczy bowiem, że naniosą na otrzymane materiały swoje ewentualne uwagi i wnioski.

Dwadzieścia lat istnienia TBF

W tym roku obchodzimy dwudziestolecie działalności naszego ośrodka szkoleniowego. Przez ten czas staliśmy się prawdziwie profesjonalną firmą, która wie w jaki sposób realizować potrzeby Klientów. Nieustannie modyfikujemy, ulepszamy naszą ofertę, aby świadczyć możliwie kompleksowe usługi z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Nasze szkolenia bhp cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kursantów, którzy polecają naszą firmę swoim znajomym, rodzinie i współpracownikom. Dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo obdarzają!

Klienci
Zobacz nasze referencje

Z naszych usług skorzystali dotychczas:

Nasze oddziały

TBF s.c.

Centrala

ul. Jagiellońska 88

00-992 Warszawa

tel. kom. +48 507 300 506

e-mail: biuro@tbf.com.pl

 

tel/fax: (+48) 22 679 66 22

tel/fax: (+48) 22 678 34 13